середа, 2 березня 2016 р.

Види штор

Класичні штори – це розсувні портьєри в поєднанні з тюлевими завісами, як правило, у поєднанні з підхватами. Прямі портьєри прикрасять будь-яке вікно. Вони можуть бути простими, складними (фігурними), стьобаними, на синтепоні. Прямі штори зазвичай доповнюють декоративними підхватами - прямими або дугоподібними, з китицями, прикрашені букетиками квітів. Також прямі штори можуть бути на підкладці. Вона захищає штори від сонця і запобігає вицвітання тканини, усуває протяги, поглинає звук. Завдяки підкладці штори краще драпіруються. А контрастний варіант підкладки може послужити додатковим елементом декорування.
Класичні штори універсальні: вони підійдуть і в приміщеннях з високими стелями, і в спальні, і в кабінеті, надавши затишок будь-якій кімнаті.
Як правило, класичні штори виконуються за допомогою шторної стрічки, за допомогою якої можна добитися найбільш рівномірних і м’яких складок, що додають ще більший шарм і затишок.
Класичні штори ніколи не виходять з моди, дуже зручні в експлуатації, підходять для будь-якого житла: квартири і заміського будинку, вітальні, спальні, кухні, кабінету, дитячої.



Римські штори – це одна із сучасних моделей інтер’єру штор. Ці штори в розправленому вигляді схожі на плоске панно, а коли піднімаються, то збираються в красиві горизонтальні складки, схожі на гармошку. Якщо вам захотілося чогось сучасного і оригінального - встановіть на вікнах римські штори. Не дивлячись на те, що для них потрібно менше тканини, ніж для звичайних завіс, при повному підніманні римських штор кімната отримує багато сонця, а при закритих шторах настає загадковий напівтемрява. У сучасному виконанні римські штори виготовляють не тільки з традиційних щільних тканин, а й з легких, таких як тюль і шовк. Поєднання тканин в шторах - зробить їх ще більш помітними і незвичайними.
Зазвичай римські штори кріпляться за допомогою карниза з підйомним механізмом і рухаються за допомогою шнура управління вручну, або від електродвигуна. Як правило, римські штори виготовляються за розміром отвору вікна.
У рівне полотно римської штори, на рівній відстані вшиваються горизонтальні жорсткі планки, які при складанні полотна перетворюють його в елегантні м’які складки, і фіксують штору в обраному положенні.
Якщо Ви любите простоту і зручність у використанні, то римські штори для Вас.

Австрійські штори - зібрані внизу в пишні складки так звані фестони. Для того щоб підняти «австрійські штори» задіюється ціла система шнурів. Коли штори піднімаються тканина лягає м'якими горизонтальними складками схожими на гармошку, а за рахунок того, що з вивороту штор знаходяться жорсткі рейки, вони не дозволяють їм вільно розвиватися. Якщо придивитися до австрійських штор, то можна легко провести паралель між ними та французькими шторами - їх зовні дуже і дуже легко сплутати, однак більш глибокий аналіз покаже нам, що на відміну від французьких штор всі австрійські дещо відрізняються - так, вони зібрані в збірку по верхньому краю, там де знаходиться гардинна стрічка, таким чином, дизайнери неначе підняли тканину, і тепер складки спадають зверху ніжними, витонченими лініями, підкреслюючи красу і унікальність даних штор.

Лондонські штори (англійські штори) Лондонська штора- це підвид римської штори. Відомо, що різновиди римської штори об'єднує головна ознака - система підйомних шнурів, завдяки якій у відкритому стані штори збираються в верхній частині вікна. Лондонські штори вимагають більше тканини, ніж римські штори. Надлишок ширини тканини зібраний в глибокі бантовими складки, розташовані на площині штори.

Романські штори. Зовнішній вигляд штор нагадує австрійські штори, відмінність полягає в тому, що романські штори зібрані в збірку по верхньому краю шторної стрічкою (монтажної тасьмою), чому тканину, коли штори підняті, спадає м'якими задрапірованими складками, зберігаючи в нижній частині хвилеподібні напівкруглі складки. Технологічна обробка, пристрій карниза і передбачувані тканини (м'які, легко драпіровані) такі ж, як і у австрійських штор. Романські штори за зовнішнім виглядом нагадують полураспущенние французькі штори. Якщо бічні зрізи по нижньому краю портьєри не фіксувати драпірованими складками, а зібрані напрямні прикрасити декоративними бантами, трояндами, кистями, то вийде витончена, наповнена пишнотою модель романської штори.

Французькі штори - спадщина епохи панування урочистого класицизму. Найчастіше вони зараз зустрічаються в театрах, ресторанах, в актових залах та прийомних.
Цю штору завжди відрізняє підкреслена розкіш. Її помпезність неможливо сплутати ні з чим. Французькі штори, основою яких є рівні напівкруглі складки тканини, добре впишуться в інтер'єр багатих будинків і стильних квартир, для оформлення кімнати класичного стилю, обставленій антикварними меблями. Складки тканини виглядають як вузькі вертикальні фестони. Розташовані по всій довжині штори вони створюють неповторну помпезність. Здається - зараз відчиняться двері і з'явиться привид з далекого минулого, в капелюсі з пір'ям і зі шпагою на боці.
Поліестер, вуаль, органза – ці види тканин також можуть застосовуватися для пошиття французьких штор. Загальне правило – тканина має добре драпіруватися і бути еластичною. Зшиті з натуральних тканин, світлі, з веселим малюнком, вони кокетливо прикрасять кухню. Яскраві або строкаті – в клітку або з квітковими мотивами – стануть чудовою прикрасою дитячої кімнати.
Французька штора може висіти на вікні як самостійний елемент, так і бути доповненої портьєрами або ламбрекеном. Кількість складок і довжину штори можна регулювати за допомогою куліси і шнура. А можна закріпити драпіровку наглухо, якщо немає необхідності часто піднімати штору.

Італійські штори характерні тим, що повністю не розсуваються, а витончено стягуються шнурами, що йдуть по діагоналі до кінців карниза. Шнури пропускаються крізь кільця, закріплені з вивороту. Для італійських штор може використовуватися стандартний карниз з рейкою. Цей стиль оздоблення вікна є чимось середнім між простими, прямими портьєрами, задрапіровані за допомогою підхватів, і складними «імператорськими шторами». Якщо у вас в будинку високі красиві вікна, а за вікнами - приголомшливий вид, тоді вам неодмінно з усіх видів штор потрібно вибрати італійські штори (не плутати з римськими). Вони стануть прекрасним обрамленням такої картини. Стрункі вертикальні лінії, плавні вигини полотен привнесуть витонченості і витонченості інтер'єру кімнати. Вам здасться, що ви опинилися в старовинній залі. Італійські штори являють собою два полотна тканини, які не розсуваються до кінця, а елегантно підхоплюються шнурами і затягуються по діагоналі до кутів карниза. Крім вікон італійськими шторами можна обрамляти прорізи дверей. Це привнесе в атмосферу будинку аристократичного шику. Дизайнери також люблять прикрашати італійські штори «мальтійськими хрестами», бантами, кистями, що ще більше додає кімнаті чарівності старовинних залів і палаців.

Імператорські штори - один з різновидів асиметричних штор. Цей фасон штор ідеально підходить для вузьких вікон. Імператорська штора додасть інтер'єру легкість і елегантність. Однак даний вид штор відноситься до фіксованого і розгорнути штору неможливо, так що даний фасон застосуємо виключно в декоративних цілях і не може бути використаний в тих випадках, коли на штори покладено функцію щодо захисту від зайвого світла або чужих очей. Варіації виконання імператорських штор відрізняються кількістю підрізів.

Рукав єпископа, так прийнято називати штори з напусками, так як зовні вони насправді нагадують рукав від уніформи служителя католицької церкви. Ці фіранки виглядають дуже граційно і пишно, а зшити їх зовсім не складно. Для того щоб створити повітряну форму потрібно міцно скрутити тканину штори в одному або декількох місцях, після чого розправити напуск над зав'язками. Щоб напуски виглядали виразно, потрібно наповнити їх яким-небудь об'ємним, пухким, легким матеріалом, наприклад синтапоном. Вибір тканини для цього типу штор дуже важливий, адже від нього цього залежать обсяг і форма напусків. Якщо використовувати легкий матеріал, наприклад прозорий шовк, то штори візьмуть вид тонкого струмуючого силуету, вони будуть майже висіти прямо і тільки трохи розширюватися над зав'язками. Штори, які зшиті з важких або середніх тканин, мають більш об'ємний вид. Об'ємність можуть знайти навіть тонкі тканини, якщо під час шиття штор використовувати наповнювач і підкладку. Зовнішній вигляд фіранок "Рукав Єпископа" можна змінити за допомогою різноманітних зав'язок, які можна навіть заховати, застосовуючи технічні стрічки, або навмисно акцентувати на них увагу. Для того щоб зав'язки стали практично непомітними, можна використовувати стрічки такого ж кольору, що і штори. А щоб отримати більш вишуканий дизайн, потрібно зафіксувати вигини фіранок за допомогою здвоєних шнурів або декоративних стрічок, які можна доповнювати джутові або шовковими бантами або кистями. Штори "Рукав Єпископа" представляють собою чисто декоративний вигляд віконного оздоблення. Вони стаціонарно фіксуються на карнизі, через що відсутня можливість їх пересування. Через що можливо поєднувати ці штори з римської, рулонної портьєрою або жалюзі. Можуть застосуються для оформлення дверних пройомів і просто порожніх кутів.

Схрещені штори утворені з двох полотнищ тканини, з'єднаних по верхньому краю і розведених внизу до різних сторін вікна. Стаціонарно закріплюються на рейці над вікном або перекидаються через карниз - штангу (в цьому випадку можуть являти собою єдиний шматок матерії). М'які лінії на візерункових вуалях або комбінування однотонних тканин надають їм витончених ефектів. Стильні власники і декоративні гачки ідеально підходять для закріплення таких видів фіранок. Підвішують такі фіранки за допомогою петель з тасьми, різних шнурів і лент. Схрещені штори використовуються для оформлення вікон в спальнях, а також красиво виглядають і в віталень, оформлених у стилі бароко або у французькому стилі. Колір таких штор зазвичай використовують м'який з пастельними відтінками.

Японські штори – це елемент ультрасучасного інтер’єру. Дизайнери їх використовують не тільки в оформленні вікон, але і в «зонуванні» приміщення за допомогою декоративних перегородок. Японська штора (японські жалюзі) або японські панелі - є стриманим і лаконічним стилем оформлення, який отримав назву мінімалізм. Екранні або панельні штори - це штори, які виглядають як ширма або екран, що закривають вікно і представляють собою систему тканинних або тюлевих абсолютно рівних полотен, закріплених на спеціальному багатошаровому карнизі і мають по нижньому краю вироби обтяжуючу планку, що рухаються по вікну як панель або екран, - звідси і назва. Дана система може мати центральний або односторонній рух і управляється за допомогою корду. Рух панелей здійснюється на різних рядах карниза, завдяки заходу панелі за панель. Функціонально японські панелі схожі з вертикальними жалюзі, і відрізняються відсутністю можливості повороту і набагато більш широкої матерією, ніж у вертикальних жалюзі. Зверху і знизу цих штор - жорсткі вставки, які не дають шторам складатися ні за яких обставин.
Японські штори ідеально підходять до не заставленим меблями, просторим приміщенням з великими віконними прорізами.
У самій сучасній інтерпретації – японські штори, виготовлені з бавовняно-паперових або шовкових тканин.
Японські штори дозволяють експериментувати з кольором: наприклад, їх панелі можуть відрізнятися за кольором, однаково добре виглядають як однотонні панелі, так і з будь-яким малюнком, у тому числі прозорі.
Якщо Ви не боїтеся експериментувати в створенні сучасного світу у своїй квартирі, то японські штори ідеально підійдуть для Вас. Прекрасно підходять для оформлення такого роду нестандартних вікон.

Штори в стилі «кафе» вішаються на міні-карнизи, закріплені на середині висоти вікна. Портьєри, підвішені на декоративний карниз за допомогою петель з красивої обробної тканини або основної тканини, не тільки прикрасять віконний отвір, але і додадуть звичайній кімнаті неповторний вигляд. Великі гудзики, обтягнуті тканиною, або блискучі мідні гудзики, пришиті до петель на верхньому краї портьєр, стануть яскравими деталями в оздобленні вікна. Для прикраси штор використовують різноманітні гудзики, найбільш популярні гудзики, обтягнуті контрастною тканиною. Мідні або золоті виглядають строго, дорого. Прекрасно доповнити петлі гудзиками з натуральних матеріалів - кістки або дерева. Для створення цікавих варіацій форм петель їх можна виконати у вигляді зубців. Ґудзики, як правило, мають розмір в половину ширини петлі. Штори на кулісці в стилі "кафе", так зване "бабусине вікно", переважні для кухонь, ванних кімнат, веранд заміських будиночків або мансардних вікон. Вони забезпечують певну відокремленість і не перешкоджають природному освітленню. Шторки приховують тільки нижню частину вікна, і потоки денного світла спокійно проникають поверх фіранок. Вони також підходять для загороджування непривабливого вигляду з вікон. Шторки не варто робити занадто об'ємними.

Вітражні штори - штори "пісочний годинник" Це один із цікавих варіантів оформлення віконного або дверного отвору. Ця модель чудово доповнить низку невеликих вікон зимового саду, веранди або навіть скляні дверцята кухонної шафи. Легко збираються за допомогою верхньої і нижньої кулиски, штори натягують на невеликі круглі карнизи (міні-карнизи) або струни, зміцнюючи в 2 - 5 см від нижнього і верхнього краю дверного або віконного отвору. В середині шторки стягують оздоблювальними елементами - бантами, стрічками, шнурами; прикрашають букетиками квітів.

Штори-плісепідйомні плісировані тканинні штори або плісировані жалюзі, драпіруються в горизонтальні складки за допомогою різних ручних або механічних пристроїв до карнизу, пристосування також можуть бути з електроприводами і радіоуправлінням. Їх використовують для абсолютно різних видів вікон і розмірів - стельових мансардних з різними скосами. Ці штори застосовують в верандах і зимових садах зі скляними дахами. Оформляючи вікно за допомогою плісе, виділяє його серед безлічі інших, завдяки великій колекції тканин різних розмальовок, фактур і малюнків.

Рулонні штори. Принцип дії тканинних ролетів - полотно тканини піднімається вгору, розмотуючі в рулон, від чого і назва - рулонні штори. За компактністю рулонні штори (тканинні ролети) не поступаються горизонтальним жалюзі. Полотно рулонних штор виготовляється з тканин зі спеціальними антистатичними, пиловідштовхуючими і антибактеріальними просоченнями. Крім того, вони покриваються розчином, який перешкоджає вигоряння і підвищує довговічність виробів. Велика кількість кольорів і фактур тканин дозволяє рулонним шторам бути чудовою прикрасою будь-якого вікна як в квартирах, так і в офісах. Сьогодні кількість пропонованих сонцезахисних систем настільки велика, що вибір зробити не просто. Адже декор вікна повинен бути не тільки красивим але і функціональним.

Жалюзі. У загальному вигляді горизонтальні або вертикальні жалюзі зараз - це світлозахисні або декоративні пристрої для установки всередині або (рідше) зовні приміщення, характерною ознакою якого є смужки (ламелі), виготовлені з металу (металеві жалюзі), пластику (пластикові жалюзі), дерева (дерев'яні жалюзі) або МДФ (горизонтальні жалюзі), або з тканини (тканинні жалюзі) або пластику (вертикальні жалюзі). Ці смужки за допомогою спеціального механізму можуть повертатися навколо власної осі і зрушуватися вгору або в сторону, дозволяючи, таким чином, в широких межах регулювати світловий потік, що проникає в приміщення через вікно.

Ниточні штори зовсім недавно стали дуже популярні в інтер'єрі, що прийшли зі Сходу. Вони дуже органічно вписуються в інтер'єр будь-якої кімнати, перетворюють і освіжають вікна, мають величезну різноманітність виконань.
Ниточними шторами цілком успішно можна декорувати вікна кімнат різноманітного функціонального призначення, і не тільки вікна. За допомогою ниточних штор можна зонувати простір кімнати, відгородити відокремлений куточок, заповнити міжкімнатний простір і просто прикрасити стіну.


Штори з ламбрекеном. Високі вікна в палацах і замках було прийнято завішувати важкими, багатодекорованими шторами з ламбрекенами. З помешкань королів і аристократів штори з ламбрекенами перекочували в сучасні квартири і будинки. І принесли з собою затишок, а також вишукану палацову елегантність. Сьогодні ламбрекени найчастіше виконують декоративну функцію, роблячи шторну композицію більш гармонійним і грунтовною. Ламбрекен являє собою засіб маскування непривабливого фрагмента стіни між віконним прорізом і стелею. Варіантів дизайну ламбрекену безліч.

Немає коментарів:

Дописати коментар